Yazı Detayı
21 Temmuz 2019 - Pazar 14:38 Bu yazı 335 kez okundu
 
FENERBAHÇE'NİN PROBLEMİ
İSLAM ÖZÇAKIR
islam019860@hotmail.com
 
 

Geçtiğimiz sezonun tartışmasız en çok konuşulan takımı Fenerbahçe oldu.

 

Tarihinde rastlanmamış bir başarısızlığa Ali Koç başkan eşliğinde imza attılar. Fenerbahçe taraftarını büyük bir hayal kırıklığına uğrattılar.Hedefler ve niyetler harikaydı ama ortaya çıkan tablo saç baş yoldurdu.

 


Geçtiğimiz sezona Phillip Cocu ile başlayıp kısa bir süre Erwin Keoman ile devam edip taraftarın yoğun isteğiyle Ersun Yanal ile devam etme kararı alan ve ligi bu şekilde bitiren bir Fenerbahçe..

 

Sizce hangi teknik adam daha başarılıydı ? 

 

Şu anda sesinizi duyar gibiyim… biri başarı mı dedi … Sanırım başarı adına herhangi bir şey söylemek mümkün değil…

 

Peki neydi Fenerbahçe nin problemi ?


Çok açık söylüyorum ‘TAKIM KALİTESİNİN DÜŞÜK OLMASI’ lütfen kendimizi kandırmayalım. Takım her mevkide gerekli oyunculara sahip ancak istenilen düzeyde değil maalesef.İsterseniz Fenerbahçenin önceki yıllardaki oyuncu gruplarını inceleyebilir, Ne demek istediğimi çok açık anlayabilirsiniz. 


Evet elde malzeme var ama lezzet yok, beklenilen ise hiç yok…Çünkü kalite yok. Peki aşçı en azından günü kurtaracak bir puanlar  alabilir miydi? Kendi hünerini sergileyebilir miydi ? Sanırım evet ancak bunu ne Phillip Cocu ne Erwin Keoman ne de Ersun Yanal başarabildi. 


Çok net söylüyorum bir yönetim hatası oldu. Ali KOÇ başkanın en büyük vaadi özlenen Fenerbahçe,önde oynayan FENERBAHÇE rakipleri bunaltan bir fenerbahçe idi.

 

Ve üç teknik adamda aynı vizyonla yola çıktılar. EVET bu çok güzel ama ortada bir yanlış vardı. O da eldeki malzeme buna müsait değildi ve hüsran kaçınılmaz oldu. Elde ki malzemeye göre hareket edilmedi maalesef. 
 

Şimdi bütün bunlar geride kaldı ancak bir derste çıkarılması gerekiyor.

Bazı şeyler çok iyi gözden geçirilmiş olmalı ki transferde ince elenip sık dokunuyor.

 

Eğer kalite yükseltilebilirse tartışmasız bu senenin en flaş takımı Fenerbahçe olacak. Bazı transferler yapıldı, bir kısmıda bekletiliyor.. herkesin gözü Fenerbahçe nin üzerinde birkaç takviye ile her şey harika olabilir..

 
Etiketler: FENERBAHÇE'NİN, PROBLEMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı