Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 16:52 Bu haber 118 kez okundu
 
Son dakika… Bahçeli’den Öcalan mektubu açıklaması
ASAYİŞ Haberi
Son dakika… Bahçeli’den Öcalan mektubu açıklaması

İşte Bahçeli’nin o açıklaması: “23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Seçimi bu pazar günü yapılacak, milli iradenin takdir ve tercihi belli olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi 23 Haziran seçimiyle ilgili son hazırlıklarını Yenikapı ruhuna tam ve eksiksiz bir şekilde bağlı kalarak sürdürmektedir. Cumhur İttifakıʹnın başarısı konusunda fedakârca ve kararlılıkla mücadele ettiğimiz tartışma götürmez bir gerçektir. 23 Haziranʹda sandıktan çıkacak sonuç ne olursa olsun Cumhur İttifakıʹnın istikrarlı, inançlı ve iddialı varlığı devam edecektir. Çünkü Cumhur İttifakı istikbalin mimarı, istiklalin muhafızıdır. Hiçbir fitne-fesat akın ve akımı ittifakımızın sağlıklı doğasına, sağlam duruşuna zarar veremeyecek, mukavemetimizi kıramayacaktır. CHPʹnin başını çektiği, İPʹin bütün imkânlarıyla destek verdiği, iç ve dış odakların açık açık yardım ve yataklık yaptığı Zillet İttifakı karanlık emellerine ulaşamayacaktır.
PKKʹnın siyasi izdüşümü olan HDPʹnin, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayına vermiş olduğu açık çek, verdiği katkı, gösterdiği yoğun ilgi ve alaka milletimizde büyük bir infiale neden olmaktadır.
HDP ve Kandil CHPʹnin yanında hizalanmıştır. Karşımızdaki tablo esef ve ibret vericidir. HDPʹyle CHP arasında kurulan al-ver süreci, kirli pazarlıklar, kahredici anlaşma ve uzlaşmalar milli bekamız açısından ağır risk ve tehdittir.
İmralıʹda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken teröristbaşı anlaşılan odur ki, HDPʹnin istismarına müdahale etmek, hatta önüne geçmek maksadıyla tarafsızlık çağrısı yapmıştır.
Teröristbaşının mektubu HDPʹnin vahim sapmasına, Zillet İttifakıʹna verdiği rezil desteğine itirazın, tepkinin ve bundan duyduğu rahatsızlığın eseri ve sonucudur.
PKKʹnın siyaset acentesi HDPʹnin teröristbaşının uyarısına rağmen marazi ve mahsurlu stratejisinde bir değişikliğe gitmeme iradesi ise 23 Haziran üzerinde oynanan ahlaksız oyunu iyice gözler önüne sermiş olacaktır.
HDP-PKK-teröristbaşı ve terörist Demirtaş arasındaki derin çatlakların çok boyutlu analiz ve yorumu elbette yapılacak, nihai olarak İstanbul içine çekilmek istenen girdaptan 23 Haziranʹda tamamıyla kurtulacaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi 23 Haziranʹa odaklanmıştır. Tuzaklar nafile, tertipler beyhudedir. 23 Haziranʹda İstanbul ehline emanet edilecek, sağduyu öne çıkacak, Cumhur İttifakıʹnın muhterem adayı Sayın Binali Yıldırım, inancımız odur ki Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecektir. Tarih, demokrasi ve milli irade bir kez daha hükmünü verecek; yalan, riya ve aldatmayla, milli beka, milli onur, milli haysiyet arasındaki farkı ortaya koyacaktır. Nitekim 23 Haziranʹda hak, hakkaniyet, cumhur ve İstanbul kazanacak, zillet, rezalet, melanet, hıyanet kaybedecektir.”   İLGİLİ HABERHDP'den Öcalan mektubu açıklaması: Seçim stratejimizde değişiklik yok  
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Son, dakika…, Bahçeli’den, Öcalan, mektubu, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı