Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 23:52 Bu haber 823 kez okundu
 
Rusya ISS'e ürpertici insansı robot Fedor gönderiyor
TEKNOLOJİ Haberi
Rusya ISS'e ürpertici insansı robot Fedor gönderiyor

 

Eğer robopocalypse dünya patlarsa, en azından Uluslararası Uzay İstasyonu sakinleri güvende olmalıdır. Yoksa yapacaklar mı? Rus uzay ajansı Roscomos önümüzdeki hafta ISS'ye gönderilmek üzere can sıkıcı bir insansı robot olan Skybot F-850'yi daha yeni paketledi. 

 

 

 

 

 

Skybot'un takma adı Fedor. Muhtemelen en iyi 2018 yılında bir Rus videoda başrol oynadığı ve robo-Clint Eastwood gibi iki tabanca kullandığı bilinmektedir . 

 

Fedor'un, robot açısından bakıldığında Rusça tweets sağlayan kendi Twitter hesabı var. Her nasılsa, bu sevimli olmaktan çok tehditkar bir şekilde ortaya çıkıyor. Fedor'u, robotun insan operatörüne cevaben hareket ettiğini gösteren bir videoda çalışırken kontrol edebilirsiniz.

 

Fedor'un uzay tecrübesi oldukça kısa olacak gibi görünüyorRus haber ajansı TASS , robotun 21 Ağustos'ta geç saatlerde ISS'ye mürettebat edilmemiş bir Soyuz uzay gemisinde ve 7 Eylül'de Dünya'ya dönmesi planlanıyor .

 

 

 

 

 

Roscosmos genel direktörü Dmitry Rogozin, 80'lerin aksiyon filmini hatırlatan bir film müziği ile tamamlanan Fedor'un yolculuğu için oldukça güzel bir promo video tweet attı.

 

Kozmonotlar Alexey Ovchinin ve Alexander Skvortsov halen NASA ve ESA'dan astronotlarla birlikte istasyondalar. Rus mürettebat üyeleri Fedor'u selamlayacak ve robotun mikro çekimde nasıl çalıştığını test edecek. 

Bir gün Robocop istikametinde ilerlemiyorsa, Fedor bir gün bir uzay araştırmacısı olarak bir kariyere yönlendirilebilir.

Kaynak: Editör: Cafer Can ÇUKURKENT
Etiketler: Rusya, ISS'e, ürpertici, insansı, robot, Fedor, gönderiyor,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı